bali

Hakkımda

Ben Kimim?

Merhaba! Ben Ceren. GeziFili’nin yazarı. Zonguldak’da doğdum, hem babamın doktor olarak görevinden hem de eğitim hayatımdan dolayı farklı farklı kasabalarda, şehirlerde, ülkelerde yaşadım. Bilkent Üniversitesi’nde İktisat lisansımı tamamladım, Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden ikinci lisans eğitimimi alıyorum, LaSalle ve Birmingham Üniversitesi’nde yüksek lisanslarımı tamamladım. Ardından kendimi severek ve isteyerek dijital pazarlama sektöründe buldum; başka bir deyişle “kendimi buldum” ve bu sektörde 9 yıl çalıştım. Sonrasında 1 seneye yakın yurt dışında ve Türkiye’de seyahat ettim. (Bu konuyla ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz) Şimdiye kadar 39 ülke, 5 kıta ve sayamayacağım kadar şehir, köy, kasaba katettim. Hala da fırsat buldukça gezmeye devam ediyorum.

Outdoor sporlara, trekking’e, geç keşfedip bırakamadığım kaya tırmanışı ve bouldering’e, kitaplara, hayvanlara ve insanların bir kısmına bayılıyorum. Bir taraftan bol bol yoga yapıyorum. Şubat’ta Yoga Eğitmenliği sertifikası alacağım ve kendim kadar başkalarına da sevdireceğim umarım.

GeziFili Nedir?

GeziFili; Yunanca’da “Philia” olarak bilinen, bizlerce “Fili” diye okunan ve anlamı sevgi olan sözcüğün “gezi” ile tesadüfi buluşmasından doğup ve “gezmeyi seven” anlamına gelir, en azından benim hayalimde.

GeziFili; gezginci geniyle doğmuş, gezme aşkıyla yanıp tutuşan, seyahat mottosu “Yaşasın plansızlık” olan, beklentisini düşük tutarak hafızasını adeta bir fil hortumu gibi spontan seyahatler, bilinmedik diyarlar, insanlar, şehirler, yemekler, hikayeler ve yollar ile doldurmayı; bilinmeyenin peşinde oradan oraya sürüklenmeyi pek seven doğaya aşık, yağmura hayran, sadeliğe hasret, tuhaf ve alışılmadık olanın müptelasıdır.

Ruhsuz bir pazarlamacı edasıyla sadece gezdiği yerleri anlatıp adres göstermez;  kişisel deneyimlerini, tesadüfi keşiflerini, hikayelerini ve yaşam ışığını paylaşmaya da pek heveslidir. O; dar sokaklarda, rüzgarlı bahçelerde, bembeyaz kumlarda, ağaç dallarında, unutulmuş müzelerde, asırlık merdivenlerde, uzun lafın kısası her yerde ve en önemlisi becerebildiği kadar “şu an” dadır.

Nelerden Bahsedeceğim?

Yurt içi ve yurt dışı destinasyonlar için gezi planlamaları, ucuz bilet bulma tüyoları, nerelerden ne alınabileceği, restoran/cafe önerileri, müzeler, nerelerde kaldığım, neler yaptığım, ne kadar harcadığım, başıma neler geldiği, paragraflarda boğulmadan özetle neleri kaçırmamanız gerektiği ve çok daha fazlası.

Beni Başka Nerelerden Takip Edebilirsiniz?

Facebook

Instagram

LinkedIn

Translate »